Grupa uczniów z klasy 4 Ti pod wodzą i opieką swego wychowawcy oraz ze specjalnym udziałem pani Psycholog zwiedzała Warszawę. W ciągu 3-dniowej wycieczki udało się zobaczyć kilka ważnych miejsc.

Hasłem przewodnim pierwszego dnia była II wojna światowa. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, spacerowaliśmy ulicami dawnego getta, odwiedzając miejsca na Trakcie Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów (Umschlagplatz,Kopiec Anielewicza, pomnik Bohaterów Getta).
Dzień drugi to wizyta w Muzeum Narodowym (zainteresowanie wzbudziła sztuka średniowieczna, a także sala poświęcona twórczości Jana Matejki, gdzie mogliśmy przyjrzeć się z bliska „Bitwie pod Grunwaldem”) oraz położonym obok Muzeum Wojska Polskiego. Niedaleko od muzeów po drugiej stronie Wisły znajduje się Stadion Narodowy, więc nie mogliśmy stracić okazji, żeby mu się przyjrzeć. A skoro znaleźliśmy się już w prawobrzeżnej Warszawie, przespacerowaliśmy się po wyjątkowej dzielnicy – Saskiej Kępie, chłonąc jej klimat i urok. Metrem pojechaliśmy na Żoliborz, aby poznać jedno z ciekawszych urbanistycznych osiągnięć II Rzeczpospolitej i spacerując po części oficerskiej tej dzielnicy doszliśmy do Cytadeli. W drodze powrotnej nie zabrakło kolejnej lekcji historii – grobu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
Dzień trzeci to „szlak 'Lalki'”, dzięki któremu przeszliśmy Trakt Królewski od Łazienek po Zamek, zatrzymując się w miejscach, w których przebywali bohaterowie powieści Prusa.
Czas na wycieczce płynął szybko, więc ani się spostrzegliśmy, trzeba było wracać do domu.
P.S. Jak wskazały krokomierze, w ciągu 3 dni przeszliśmy ok 60 km 🙂